Milí podporovatelia iniciatívy Pomoc pre gastro,

veľmi nás mrzí, že pre vás stále nemáme dobré správy. Vieme, že mnohí z vás sa ocitli na pokraji krachu, že príjmy, ktoré máte z rozvozu jedál, ich výdaja cez okienko, alebo z otvorených terás, vám nestačia… Je to príliš málo na pokrývanie všetkých výdavkov a povinných platieb, ktoré musíte mesačne odvádzať.

Pomoci od štátu sa nedostalo všetkým, avizovaná schéma Prvej pomoci plus sa má rozbehnúť až v týchto dňoch, rovnako nie je ideálne nastavená podpora v otázke nájomného.

Snažili sme sa stretnúť s premiérom Igorom Matovičom, pretože situácia je neúnosná. Vízia zatvorených interiérov vašich podnikov do konca roka viac než smutná.

Chceme preto, aby vláda, ale aj poslanci NRSR videli, čo pre vás všetky obmedzenia uprostred korona krízy znamenajú, ako sa pozeráte na prázdne stoly podnikov, ktoré ste horko-ťažko vybudovali.

Pripravujeme pre nich ,,vianočný videopozdrav“, v ktorom ukážeme túto realitu. Veľmi pekne vás preto chceme poprosiť, aby ste nám poslali fotografie zobrazujúce to, že pre vás tieto sviatky nebudú ani šťastné, ani veselé.

V našom úsilí o lepšie podmienky pre gastro nepoľavujeme!

Kontakt: koreny.magdalena@gmail.com