Tento rok nejdeme oslavovať lebo je to pre nás rok stresu a sklamania naša rodina je závislá od gastronómie . A stres nám ani zdravie neprináša je to smútok. Haverlova.

Na naše podnikanie sme obetovali naše vlastné bývanie pretože veríme našim schopnostiam – otvorili sme pred dva a pol rokom kaviareň s pizzou v obchodnom centre. Vedľa našej prevádzky bol neprenajatý priestor, boli sme na konci uličky úplne sami. Skoro dva roky nám trvalo, kým sme získali zákazníkov, mesačne sme podnik dotovali 3 000 eur.

Už keď nám svitlo na lepšie časy, tak prišla korona. Prvú vlnu sme prežili tak, že sme minuli naše úspory teraz míňame úver s banky. Začali sme s jedným autom dopravu. A čo sa nestalo – už sme museli dať FA na vymáhanie, lebo nám ju nechcú zaplatiť. Začiatok nás stál 6000 a ešte nemáme zasa nič naspäť.

Kaviareň teraz predá cca 12 káv za deň, terasa nie je prekrytá, takže zima, nula bodov. Budeme mať s manželom 50 rokov a vlastné bývanie v nedohľadne. Tento rok veru sviatky nebudeme oslavovať, lebo je to pre nás rok stresu a sklamania, celá rodina je závislá od gastronómie. A stres nám ani zdravie neprináša, je to smútok.

Alexandra, Martin