Naša kaviareň je otvorená niečo cez rok, začali sme super, keďže sme otvárali takto v zime a bola to naša sezóna, ľudia si krásne zvykali a chodili stále viac a viac pravidelne. Mladé rodiny s deťmi, výberová káva a skvelé koláče. To je náš koncept a toho sme sa držali. Veľa mamičiek s deťmi si obľúbilo náš detský kútik a perníčky v tvare vtáčikov sa stali najobľúbenejšie u našich najmenších zákazníkov hneď po detskom nápoji z mlieka babyccine.

Ako je to teraz? Až sa mi to tak nejak ani nechce písať, lebo mi je vždy z toho hrozne smutno. Pre mňa je asi najťažšie poslať tých ľudí von na terasu, keď viem že im tam bude zima. Vymyslela som takú vec, že mini vianočné trhy u nás vnútri. Dala som preč stoličky a stoly zaplnila slovenskými handmade výrobkami. Máme teraz niečo cez 15 vystavovateľov – sviečky, ikebany, náramky, knižky zo slovenskej tvorby, šperky.Takže, keď ľudia prídu na tú kávičku a koláčik, tak sa môžu vnútri aspoň zohriať pri tom, že si popozerajú čo máme a kúpia možno nejaký darček.

Som veľmi, veľmi vďačná za každého jedného, ktorý príde a podporí nás čo i len jednou kávou za deň. Je to úžasne vidieť ako ľudia chodia, dajú si termo bielizeň a teplé oblečenie a prídu posedieť. Posledné dva týždne však výrazne, ale že naozaj výrazne klesli tržby a momentálne ideme na hranici prežitia.

Všetko závisí od toho, ako toto celé ešte bude trvať, momentálne už nerozhodujú týždne, ale dni, naozaj, že každý jeden deň nás posúva bližšie k tomu, čoho sa najviac obávam: ako a či sa nám to vôbec podarí prežiť celé.

Martina Ebdon Walker, Just Lovely Cafe, Bratislava