Nemecko

Päťstupňová stratégia otvorenia, v ktorej určité zmiernenie vstúpi do platnosti od 8. marca 2021. Vonkajšie stravovanie sa môže znovu otvárať od 22. marca 2021 so stabilným 7-denným výskytom menej ako 50 nových infekcií na 100 000 obyvateľov

Rakúsko

V Rakúsku kvôli zvyšujúcim sa hodnotám incidencie nie sú v súčasnosti plánované žiadne otvory pre stravovanie, iba reštaurácie v spolkovej krajine Voralberg môžu za určitých podmienok z dôvodu nízkeho počtu prípadov koróny obnoviť prevádzku od 15. marca 2021 za určitých podmienok. Od 27. marca 2021 existuje vyhliadka, že reštaurácie a bary by mohli otvoriť svoje hosťovské záhrady pre hostí s negatívnym koronovým testom.

Švajčiarsko

Švajčiarsko plánuje otvoriť vonkajšie priestory v reštauráciách 22. marca 2021. Ak by počet infekcií mal v najbližších týždňoch klesnúť, vláda uvažuje o čo najskoršom otvorení vnútorných priestorov.

Francúzsko

Znovu otváranie podľa pandemickej situácie a podľa počtu zaočkovaných osôb, ale plánujú niečo ako ,,vakcinačný preukaz“, QR kódy slúžiace na informovanie (pokiaľ by reštiku v tom čase navštívil niekto pozitívny, aby sa tá info rýchlo dostala ďalej).

  • Terasy plánujú otvoriť začiatkom leta, najskôr len na ,,obedy“.

Veľká Británia – majú tzv. ,,roadmap“ – platnú pokiaľ by sa situácia nezhoršila a išlo sa v súlade s očkovacím plánom

  • Od 12. apríla otvárajú terasy, bude sa môcť podávať aj alkohol
  • Od 17. mája otvárajú interiéry podnikov

Škótsko

  • znovuotvorenie plán 26. apríl